KarmaPera
http://karmapera.anatolianrock.com
Karmapera Müzik Grubu Web Sitesi
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 

atullah

Atullah Korkmaz (Vokal Gitar)

1977 Yılının temmuz ayının 22’sinde İstanbul Bakırköy’de doğdu. İlkokulu Zeytinburnu Ahmet Vefik Paşa’da bitirdikten sonra Zeytinburnu Faruk Timurtaş İlköğretim Okulunda orta öğretimini tamamladı. Bu yıllarda okulun marş korosunda çalışmalara başladı. Zeytinburnu İhsan Mermerci Lisesinde lise öğrenimini tamamladıktan sonra bir müzik topluluğunda perküsyon, vokal, solist olarak profesyonel müzik yaşantısına başladı. Türkiye’de ve Avrupa’da birçok canlı performans konserler verdi. Müziğin bir yaşam biçimi olduğuna karar vererek müzikal araştırmalara başladı. Çok sesli vokal tekniğinde araştırmalar ve uygulamalarda bulundu. Bu sırada aranjeye ilgi duymaya başladı ve enstrumantal çalışmalara ağırlık verdi. Toplulukla 4 albüm yaptıktan sonra 1997 yılının kasım ayında kendi bireysel çalışmalarını yapmak üzere bu topluluktan ayrıldı. Kendi sesini farklı tınılarda kullanarak örnek (soprano, depresif vokaller) Türk halk müziği, improvize (doğaçlama), etnik caz, enstrumantal müzik tarzlarında halen çalışmalarını sürdürmektedir.karmaufuk

Ufuk (Anlatıcı)

Ağzımdan düşmez “benim kavgam seninle değil, hayatla” lafı. Bir gün “hayat” dikilse karşıma, deseki, “benimle sorunun varmış, ne iş?” Direk yan çizerim. “Benim kavgam seninle değil, kendimle” diye.zamenkar

Metin Akyol (Vokal)

Mayıs sıkıntısı derler bana.. Ortasında doğduğumdan olsa gerek.

Hayata, biraz aceleciliğimden ötürü erken teşrif edince doktor bey; “hanım kızım bu fazla yaşamaz” demiş.. Tabi gürcü kanı yerinde durmaz, babam yağmış gürlemiş doktor beye. Eh fena da yapmamış; yaşamışım.. Ama evliya gibi adammış yine de bu doktor bey.. Lakin ben de kendimi bildim bileli fazla yaşamam der dururum..

İlk okulda asker olacağım dedim.. Orta okulda topçu.. Lisede de tekstilci.. Oysa aşık olmanın dışında başlayıpta bitirebildiğim adam gibi birşey olmadı.. Haa.. Birde askerliğim.. O da bitirmek mecburiydi..

Kendi meşrebimce sevdim ben.. Çok mutlu oldum diyemem, teraziye koymak gerekirse neşe ile hüzünü.. Ama yaşamak sadece gülmek oynamak değildi ki; hep karda saydım dolu yaşadığımdan kendimi.. Ama ne yalan söleyeyim. Bu sefer ki gerçeketen ağır geldi.. Hani derler ya akşamcılar; “o son kadehi içmeyecektim” diye.. :)

Sonra bir söz geldi dilime.. Sonra dostlar.. Kardık.. Karmaladık.. Karma Pera hep vardı zaten.. İsimleri değişikti.. Belki de hala değişiktir.. Ama bu şarkı Karma Pera zaman diliminde var oldu.. Ehh iyi de oldu..

Madlobelivar (Gürcü'ce de teşekkür..)